Hakkımda

Merhaba değerli ziyaretçi, olaki Sinan ÜRÜN kimdir diye merak edersin diye aşağıya kendime dair bir takım bilgileri bırakıyorum. Bazı bilgileri toplu halde bazı bilgileri gelişi güzel bulabilirsin, zaten bende tam böyle biriyim bazen düzenli bazense gelişi güzel yaşayan biri. Çok fazla kişisel bilgilerimi ifşa etmeden 🙂 daha çok iş hayatımla ilgili bilgilere değinecek olsamda, olmazsa olmazım olan ve hayatıma anlam katan durumlardan da ara ara bloğumda yer verecek olduğumdan hobi denen eğlencelik durumlardan da bahsedeceğim. Belki ortak yanlarımız vardır ne dersin ?

Ciddi işleri yazmadan önce 🙂

Hakkımda bölümünü yazıyorken yani şimdi, tam 2 aylık dünyalar tatlısı bir kızın babası olduğumu belirterek bundan sonraki hayat akışımın kız babası minvalinde ilerleyecek olduğunu mutlulukla belirtmek istiyorum. 35 yaşında (1986 doğumlu olduğum belli olsun) kısmen geç baba olmuş biri olarak kızıma örnek olacak bir kariyer yolculuğu ve yaşam deneyimi miras bırakmak adına bundan sonra bu bloğu dolduracak ve yapacak olduğum işleri aylaşacağım. Sözü çok uzatmadan aldığım eğitimlerden, verdiğim eğitimlerden, yaptığım ve yapacak olduğum projelerden aşağıda bahsederek bana dair bilmenizde sıkıntı olmayan bilgileri paylaşacağım. Umarım okurken çok sıkılmazsınız. Kendinize iyi bakın ve asla öğrenmekten vazgeçmeyin.

Ne okudum nerede okudum ?

2003 Yılında İzmir, Menderes’te Menderes Lisesinden mezun oldum, daha sonra ise;

2004 Yılında İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesinde, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğine başlayarak 2009 yılında 1 yıl hazırlık 4 yıllık lisans eğitimi okuyarak mezun oldum.

2009 yılında yine Dokuz Eylül Üniversitesinde, bu kez Eğitim Bilimleri Enstitüsünde, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğinde yüksek lisansa başladımsa da bir türlü bitiremedim.

2016 yılında ise yıllardır içimde ükte olarak kalan bilgisayar mühendisliğini okumak için, Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesinde, Bilgisayar Mühendisliğine başlayarak 2019 yılında başarı ile mezun oldum ve hem bilgisayar öğretmeni hem de bilgisayar mühendisi olarak hayata devam etmeye başladım.

Nerelerde Çalıştım, Nerede Çalışıyorum ?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak 2009 yılında başladığım öğretmenlik mesleğinde aşağıdaki okullarda görev yaptım. Hala da listenin altındaki okulda görev yapmaya devam etmekteyim.

2009 – 2010 Atatürk İlköğretim Okulu Gürsu – Bursa

2010 – 2013 Küner Şehit Binbaşı Ercan Ortaokulu Menderes – İzmir

2013 – 2017 Süleyman Çevik Ortaokulu Menderes – İzmir

2017 – 2020 Karakuyu Ortaokulu Torbalı – İzmir

2020 – Devam Etmekte Torbalı Şht. Uzm. Çvş. Harun ŞENÖZÜAR Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yukarıdaki okullarda görev yapmanın yanı sıra uzun yıllar boyunca İzmir Mendereste ilçe bilişim teknolojileri koordinatörü olarakta ek görevlenmeler ile çalıştım, ayrıca 2020 yılına kadarda görev yaptığım her okulda ve daha fazlasında Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni olarakta ayrıca görevlendirilerek çalıştım. Bunlara ek olarak;

2011 – 2014 yılları arasında Buca Eğitim Fakültesine bağlı olarak Bilgisayar I Ve Bilgisayar II, İnternet Tabanlı Programlama, Çoklu Ortam Tasarımı Ve Üretimi, Veri Tabanı Yönetim Sistemleri, Web Tasarımı, Eğitimde Grafik Ve Canlandırma ve Proje Geliştirme Ve Yönetimi derslerini vermek için dışardan görevlendirilerek derslere girdim. Bazen üniversitede ders verdim diyorum arkadaş sohbetlerinde , yani üniversitede ders verdik dediysek lafta değil gerçektende verdim vallahi bak 🙂

Verdiğim Eğitimler Kimi Hizmetiçi Kimi Sosyal Gönüllülük

MEB’e bağlı 500’den fazla öğretmene ulaşmama vesile olan verdiğim hizmetiçi kurslar :

Python Programlama Eğitimi Kursu (Bakanlığın Verdiği İlk Python Programlama Kursu)

Temel Bilgisayar Kullanımı Kursu (2 Kez)

Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu (12 Kez)

Fatih Projesi Etkileşimli Tahta Kullanımı Semineri (7 Kez)

Yaygın Eğitim Merkezlerinde yani Halk Eğitim Merkezlerinde verdiğim kurslar:

Bilgisayar İşletmenliği Kursu (5 Kez)

Arduıno İle Programlama Ve Tasarım (3 Kez) (Robokod İzmir Projesi Kapsamında)

Bilgisayar Programlama Python Kursu (1 Kez)

Sosyal Sorumluluk Kapsamında Verdiğim Eğitimler

Bilgisayar Bilimi dersi kapsamında Python Programlama kursu (Udemy Eğitim Portalı üzerinden 85 000’den fazla kayıtlı öğrenci, öğretmen ve ilgili vatandaşlar 2018- devam etmektedir)

Eba (Eğitim ve Bilişim Ağı) Üzerinde Yayınlanan İlk Python Programlama Video Eğitimlerini Seri Şeklinde vermiştir. (15 Video Eğitim) (2018)

Codeweek Avrupa Kod Haftası Kapsamında 500’den fazla kişiye eğitim vererek “Herkes İçin Python” Kursu ve Mükemmellik Sertifikası almıştım 🙂 (2018)

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü  – İzmir EBA Ekibi İle Birlikte Python Programlama Etkinlikleri [6 Öğretmen Grubu (120 Öğretmen) – 5 Öğrenci Grubu Etkinliği (100 Öğrenci)]

2018 – Python İle Micro-Bit Kodlama Etkinliği (2018 / 20 Öğretmen)

2018 “81 İlde 81 Öğretmen Python İle Kodluyor” Online Eğitim Etkinliği (4 Eğitimde 1000’den Fazla Öğretmene Python Kodlama Etkinliği)

Youtube üzerinden yazılım eğitimi/eğitimleri veren kişisel kanal üzerinden 5000’den fazla abone olan ve abone olmayan kişiler dahil olmak üzere toplamda 14 000 saatten fazla video eğitim desteği

Güvenli İnternet Kullanımı Seminerleri (5 Farklı Okulda 750’den fazla öğrenciye)

2020 – Online Programlama Sohbetleri, Çaycuma TSO Fen Lisesi – Zonguldak (2020 Haziran)

2020 – Codeweek 2020 Mardin Kodluyor Etkinliği, Python ve Programlama Üzerinde Sunum

Katıldığım Bilimsel ve Akademik Süreçler (Proje – Bildiri vb.)

ETZ (Meb Eğitim Teknolojileri Zirvesi) Bildiri “Öğreniyorum, Öğrendiğimi Öğretmek İçin Paylaşıyorum” (2018)

2209 – Üniversite Öğrencileri Yurt İçi/Dışı Araştırma Projeleri Destekleme Programı Kapsamında “Öğrenme Stratejilerine Dayalı Hazırlanan Eğitim Yazılımının Böte Öğrencilerinin Akademik Başarısına Etkisi” Proje Sorumlusu (2009)

Tübitak 4006 Bilim Fuarı – Arduino Engelden Kaçan Araç Proje Danışmanı Öğretmen(2014 – 2015)

2013 Start-Up Weekend İzmir Etkinliği Search For Kids İş Planı Hazırlama Takım Üyesi’