Avrupa Kodlama Haftası Code Week Etkinlikleri

code week afiş

İşte beklenen zaman geldi çattı bir çok öğretmenin bilişim ve kodlama alanında formal ve ya informal ortamlarda kodlama eğitimi vermesine vesile olan global anlamda 50’den fazla ülkenin katıldığı kodlama haftası başlıyor.

Geçtiğimiz yıl yani 2018 yılında mükemmellik sertifikası da kazandığım ve online ortamda yüzlerce kişiye verdiğim Herkes İçin Python Etkinliğinden sonra bu yıl hem okulumda hem de yine online ortamda çeşitli etkinlikler düzenleyeceğim.

2019 yılı Ekim ayının 05 ‘i ile 20’si arasında düzenlenecek olan etkinliklere sizlerde https://codeweek.eu/ adresinden erişebilir ve açık olan etkinliklere katılabilirsiniz.

Btr (Bilişim Teknolojileri ve Rehberlik) görevini yürüttüğüm kurum olan Torbalı 7 Eylül Anadolu Lisesi ‘nde yapmayı planladığım etkinlikler için bir anket oluşturdum. Anketin doldurulması ve öğrencilerin bilgilendirilmesi amacıyla da bir afiş tasarladım. Vasat sayılabilecek bir tasarım olmasına rağmen mesajını doğru iletiyor olduğuna inandığım afişi aşağıda indirebilirsiniz.

Code Week Kapsamında Planladığım Etkinlikler

Arduino Etkinlikleri (Temel Robotik)
Micro-Bit Etkinlikleri (Temel Robotik)
Python Etkinlikleri (Programlama Temel Çalışmaları)
App İnvertor Etkinlikleri (Mobil Programlama)
Scratch ve ya Mblock Etkinlikleri (Blok Tabanlı Oyun Geliştirme)

Sizde etkinliklerinizi hazırlarken öğrencileriniz ile fikir birliği sağlamak adına online anketler kullanabilir ve onların ilgilerine göre eğitimler düzenleyebilirsiniz.

Öğrenme ve Öğretmen Azminizin Asla ve Asla Kırılmaması Dileğiyle

Başarılar

Bir cevap yazın